22 мая 2023

Система вертикального озеленення: Переваги для здоров’я — вплив на зменшення нервової напруги та поліпшення настрою

Сучасні тенденції у дизайні інтер’єрів орієнтовані на використання екологічних матеріалів та живих рослин , що висловлює прагнення наблизитися до природи. У цьому контексті люди все частіше приходять до квартирних міні-садів, а в умовах недоліку вільного місця звертаються до вертикального озеленення.

Вертикальне озеленення в інтер’єрі. Переваги та недоліки?

вертикальное озеленение

Вертикальне озеленення — це грамотне використання різних типів високих споруд для культивування рослин.
Базові переваги такого озеленення — це мала займана площа (величина скульптури, етажерки або картина в основному більше по вертикалі, підлога часто вільна), яскравий зовнішній вигляд і велика варіативність дизайну, шумоізолюючі якості листової маси, регуляція мікроклімату в будівлі.
Незважаючи на явні гідності зелених стін, воно так само має і свої мінуси: листя, коріння, відростки можуть стіновій обробці, провокувати розвиток грибка та цвілі, зменшувати інсоляцію кімнати або окремих площин, а окремі конструкції та саджанці досить недешеві.

вертикальное озеленение

Вертикальне озеленення в офісі. Яким буває вертикальне озеленення?}

Основними видами вертикальних садів можна назвати:

  • Ампельні композиції, коли використовуються рослини, які здатні витися вздовж напрямних стрижнів або ниток. Це плющі, в’юни та декоративні огірки.
  • Підвісні системи: полиці, кашпо. Вони експлуатуються не тільки для декорування, але й для розділу будинків та акцентування уваги на певних їх частинах.
  • Підлогові конструкції — починаючи стелажами і закінчуючи скульптурами. Відмінність від кімнатних квітників у більшій висоті та менших масштабах. Найчастіше горщики з квітами ставляться в шафи і ковані вироби, але бувають сади з кущами і травами, посадженими безпосередньо, без інших резервуарів. >
  • Фітомодулі — це полотна або певної форми панелі із субстрату, в який висівається насіння. Досить часто експлуатуються як стінові панелі, найрідше — як перегородки. Створюють ефект суцільного зеленого покриття.
вертикальное озеленение

Тип квартирного саду призначає його застосовність, складність догляду за ним та ціну пристрою такого елемента.
Головна мета розглянутого інтер’єрного рішення — створити відчуття близькості природи, додати акценти і барвність зовнішньому вигляду приміщення.

Для таких цілей можна пристосувати різноманітні типи рослин:

  • Живі, у тому числі овочі або ароматні трави;
  • Стабілізовані — колишні живі, але просочені гліцерином або іншою речовиною;
  • Сухоцвіти, які для зміцнення закріплюють особливими складами (лак, віск);
  • Штучні з матеріалів, зроблених людиною (найбільш поширені — тканина, пластик) — практично не вимагають догляду.
вертикальное озеленение

Вертикальне озеленення будинку: На що звертати увагу при замовленні

При формуванні такого ансамблю слід брати до уваги немало чинників. Найголовніше правило стосується місцерозташування рослинної конструкції. Приміщення не повинно бути надмірно або недостатньо освітлено, вважається, що воно здійснює циркуляцію повітря та необхідний рівень вологості, і звичайно відповідає художнім вимогам того, хто буде знаходитися поруч з рослинним ансамблем. Чим краще здійснюється це правило, тим менш дорогим буде придбання та установка комлектуючих для догляду за дендрарієм.< br />Ще одна вимога — грамотно обрана рослинність.

вертикальное озеленение

Небагато рослини підходять для побутового вирощування, відбирати необхідно ті, які не викличуть алергічних реакцій, естетично дивляться, співіснують друг з одним, мають сильні і невеликими коріннями. Чим невибагливий саджанець, тим простіше буде вписати його в єдину картину і забезпечити йому необхідну увагу.
При створенні вертикального саду є сенс замислитися і про конструкцію життєзабезпечення для трав, квітів і чагарників: можливо механізувати або автоматизувати вентиляцію, полив, формування мікроклімату, освітлення, добрива.

вертикальное озеленение

Розміщення допоміжного оснащення підвищить ціну композиції, але звільнить від необхідності щоденного спостереження. У такому разі догляд полягатиме в контролі та покращенні стану приладів та механізмів, що займе менше часу порівняно з повсякденним поливом або корекцією кількості світла.

Вертикальне озеленення — чудовий спосіб створити акцент в інтер’єрі, освіжити його. Цей метод прикраси не вимагає великих фізичних витрат, приносить користь та дарує естетичну насолоду, і в цьому причина популярності цього виду пожвавлення інтер’єру зараз.

вертикальное озеленение

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *