22 мая 2023

Вертикальне озеленення: Як перетворити дім у зелений куточок

Прогресивні напряму у створенні інтер’єрів направлені на застосування натуральних матеріалів та живих рослин , що висловлює бажання наблизитися до природи. У цьому контексті люди тепер частіше приходять до квартирних міні-садів, а в ситуаціях нестачі простору приходять до вертикального озеленення.

Вертикальне озеленення Київ. Плюси та мінуси?

Вертикальне озеленення — це застосування різних типів високих споруд для культивування рослин.

вертикальное озеленение


Найважливіші плюси подібного озеленення — це незначна займана площа (величина скульптури, етажерки або панно найчастіше більше по вертикалі, підлога часто вільна), соковитий зовнішній вигляд і велика варіативність оформлення, шумоізолюючі параметри листової маси, регуляція мікроклімату в кімнаті.
Незважаючи на безперечні переваги вертикального озеленення, воно так само має і свої мінуси: листя, коріння, відростки можуть діяти на шкоду стіновій обробці, провокувати розвиток грибка та цвілі, зменшувати інсоляцію кімнати або окремих площин, а окремі конструкції та саджанці дуже недешеві.

вертикальное озеленение

Вертикальне озеленення у квартирі. }

Основними видами прямих садів можна назвати:

  • Ампельні композиції, коли застосовуються рослини, здатні витися вздовж напрямних стрижнів або ниток. Це плющі, в’юни та декоративні огірки.
  • Підвісні системи: полиці, кашпо. Вони користуються попитом не тільки для декорування, але й для зонування будинків та акцентування уваги на певних їх частинах.
  • Підлогові конструкції — починаючи стелажами і закінчуючи статуями. Відмінність від домашніх квітників у більшій висоті та менших габаритах. Найчастіше горщики з квітами ставляться в шафи і ковані вироби, але бувають сади з кущами і травами, посадженими безпосередньо, без інших резервуарів. >
  • Фітомодулі — це полотнища або певної форми панелі із субстрату, в який висівається насіння. Зазвичай експлуатуються як стінові панелі, рідше — як перегородки. Створюють ефект суцільного зеленого покриття.
вертикальное озеленение

Тип квартирного саду встановлює його пристосовуваність, трудність догляду за ним та ціну пристрою цього елемента.
Мета розглянутого інтер’єрного рішення — створити відчуття близькості природи, додати акценти і барвність зовнішньому вигляду приміщення.

Для подібних цілей можна пристосувати різні види рослин:

  • Живі, у тому числі овочі або запашні трави;
  • Стабілізовані — колишні живі, але просочені гліцерином або іншою речовиною;
  • Сухоцвіти, які для зміцнення фіксують особливими складами (лак, віск);
  • Штучні з матеріалів, зроблених людиною (найбільш поширені — тканина, пластик) — майже що не вимагають догляду.
вертикальное озеленение

Вертикальне озеленення Одеса: Базові правила вибору

При проектуванні даного ансамблю слід брати до уваги немало чинників. Ключове правило стосується місцерозташування рослинної конструкції. Простір не повинно бути надмірно або недостатньо освітлено, вважається, що воно реалізує циркуляцію повітря та потрібний рівень вологості, і звичайно відповідає художнім вимогам того, хто буде знаходитися поруч з рослинним ансамблем. Чим краще виконується це правило, тим менш дорогим буде купівля та установка обладнання для догляду за дендрарієм.< br />Ще одна правило — правильно підібрана рослинність.

вертикальное озеленение

Далеко не все рослини можуть застосовуватись для кімнатного вирощування, вибирати слід ті, які не викличуть алергію, красиво дивляться, співіснують друг з одним, мають міцні і негабаритними корінцями. Чим невибагливий саджанець, тим легше вийде вписати його в загальну картину і надати йому необхідну увагу.
При оформленні високого саду має сенс замислитися і про пристрій життєзабезпечення для трав, квітів і чагарників: можна механізувати або автоматизувати освітлення, вентиляцію, утворення мікроклімату, полив, добрива.

вертикальное озеленение

Установка допоміжного механізму збільшить ціну композиції, але позбавить від необхідності повсякденного контролювання. У даному випадку догляд полягатиме в перевірці та удосконаленні стану приладів та конструкцій, що займає менше часу порівняно з повсякденним поливом або корекцією кількості світла.

Вертикальне озеленення — чудовий спосіб створити акцент в інтер’єрі, оновити його. Цей метод декорації не вимагає великих фізичних витрат, приносить користь та дарує естетичну насолоду, і в цьому причина популярності такого типу пожвавлення інтер’єру приміщень у наш час.

вертикальное озеленение

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *