22 мая 2023

Вертикальне озеленення кухні: Як створюють вертикальні стіни та фасади

Нові напряму у дизайні інтер’єрів направлені на використання екологічних матеріалів та живих рослин , що висловлює бажання наблизитися до природи. У цьому плані люди тепер частіше вдаються до квартирних міні-садів, а в ситуаціях недоліку місця приходять до зелених стін.

Вертикальне озеленення ліани. Типи та різновиди зелених конструкцій?

Вертикальне озеленення — це застосування різних типів вертикальних конструкцій для культивування рослин.

вертикальное озеленение


Найважливіші переваги даного озеленення — це незначна займана площа (габарит скульптури, етажерки або панно зазвичай більше по вертикалі, підлога часто вільна), соковитий зовнішній вигляд і велика варіативність дизайну, шумоізолюючі характеристики листової маси, регулювання мікроклімату в кімнаті.
Незважаючи на безперечні переваги вертикального озеленення, воно так само має і свої мінуси: листя, коріння, відростки можуть шкодити стіновій обробці, спричиняти розвиток грибка та цвілі, зменшувати інсоляцію кімнати або окремих поверхень, а деякі конструкції та саджанці досить дорогі.

вертикальное озеленение на кухне

Вертикальне озеленення на кухні. Підбір рослин для вертикального озеленення: Наші поради та рекомендації}

Ключовими типами прямих садів можна назвати:

  • Ампельні композиції, коли використовуються рослини, здатні витися вздовж напрямних стрижнів або ниток. Це плющі, в’юни та декоративні огірки.
  • Підвісні системи: полиці, кашпо. Вони знайшли застосування не тільки для декорування, але й для розділу просторів та акцентування уваги на конкретних їх частинах.
  • Підлогові конструкції — починаючи стелажами і завершуючи статуями. Головне відмінність від домашніх квітників у більшій висоті та менших габаритах. Найчастіше горщики з квітами ставляться в шафи і ковані вироби, але бувають сади з кущами і травами, посадженими безпосередньо, без інших резервуарів. >
  • Фітомодулі — це полотнища або певної форми панелі із субстрату, в який висівається насіння. Найчастіше застосовуються як стінові панелі, рідше — як перегородки. Створюють ефект суцільного зеленого покриття.
вертикальное озеленение на кухне

Вигляд домашнього саду призначає його пристосовуваність, складність догляду за ним та ціну пристрою подібного елемента.
Завдання розглянутого інтер’єрного рішення — виконати відчуття близькості природи, додати акценти і барвність зовнішньому вигляду кімнати.

Для даних цілей можна пристосувати різні види рослин:

  • Живі, у тому числі овочі або ароматні трави;
  • Стабілізовані — колись живі, але насичені гліцерином або іншою речовиною;
  • Сухоцвіти, які для зміцнення закріплюють спеціальними складами (лак, віск);
  • Штучні з матеріалів, створених людиною (найбільш поширені — тканина, пластик) — практично не вимагають обслуговування.
вертикальное озеленение кухни

Вертикальне озеленення офісу: Що потрібно враховувати при придбанні вертикального озеленення

При створенні даного ансамблю потрібно зважати немало чинників. Найважливіше правило стосується місцерозташування рослинної конструкції. Місце не повинно бути занадто або недостатньо освітлено, вважається, що воно реалізує циркуляцію повітря та потрібний рівень вологості, і звичайно відповідає художнім вимогам того, хто буде знаходитися поруч з рослинним ансамблем. Чим краще здійснюється це правило, тим бюджетним буде купівля та монтаж комлектуючих для догляду за дендрарієм.< br />Ще одна вимога — добре обрана рослинність.

вертикальное озеленение кухни

Далеко не все рослини можуть підійти для кімнатного вирощування, відбирати варте тільки ті, які не викличуть алергічних реакцій, красиво дивляться, уживаються друг з одним, мають сильні і невеликими корінцями. Чим невибагливий саджанець, тим легше вийде вписати його в загальну картину і надати йому достатню увагу.
При оформленні високого саду потрібно подумати і про пристрій життєзабезпечення для трав, квітів і чагарників: можна механізувати або автоматизувати освітлення, добрива, утворення мікроклімату, вентиляцію, полив.

вертикальное озеленение на кухне

Монтаж додаткового оснащення підвищить вартість композиції, але звільнить від потреби щоденного контролю. При такому варіанті догляд полягатиме в перевірці та покращенні стану пристроїв та конструкцій, що займає менше часу порівняно з повсякденним поливом або корекцією кількості світла.

Вертикальне озеленення — відмінний спосіб зробити акцент в інтер’єрі, оновити його. Цей метод дизайну не вимагає значних фізичних витрат, приносить користь та доставляє естетичну задоволення, і в цьому секрет популярності такого типу пожвавлення інтер’єру приміщень у наш час.

вертикальное озеленение

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *