22 мая 2023

Вертикальне озеленення квітами: Як перевтілити дім у зелений куточок

Нові напряму у дизайні інтер’єрів направлені на застосування натуральних матеріалів та живих рослин , що висловлює прагнення наблизитися до природи. У цьому плані люди тепер частіше приходять до домашніх міні-садів, а в ситуаціях недоліку вільного місця звертаються до зелених стін.

Вертикальне озеленення ціна. Плюси та мінуси?

Вертикальне озеленення — це використання різних типів вертикальних споруд для культивування рослин.

вертикальное озеленение


Найважливіші плюси даного озеленення — це невелика займана площа (величина скульптури, етажерки або панно найчастіше більше по вертикалі, підлога часто вільна), соковитий зовнішній вигляд і велика варіативність оформлення, шумоізолюючі параметри листової маси, регуляція мікроклімату в приміщенні.
Незважаючи на видимі гідності фітостен, воно так само має і свої недоліки: листя, коріння, відростки можуть шкодити стіновій обробці, провокувати розвиток грибка та цвілі, зменшувати інсоляцію кімнати або окремих поверхень, а деякі конструкції та саджанці дуже-таки недешеві.

вертикальное озеленение

Вертикальне озеленення. Яким буває вертикальне озеленення?}

Головними різновидами прямих садів можна назвати:

  • Ампельні композиції, коли застосовуються рослини, які здатні витися вздовж напрямних стрижнів або ниток. Це плющі, в’юни та декоративні огірки.
  • Підвісні системи: полиці, кашпо. Вони користуються попитом не тільки для дизайну, але й для зонування кімнат та акцентування уваги на конкретних їх частинах.
  • Підлогові конструкції — починаючи стелажами і завершуючи статуями. Головне відмінність від домашніх клумб у більшій висоті та менших розмірах. Найчастіше горщики з квітами ставляться в шафи і ковані вироби, але бувають сади з кущами і травами, посадженими безпосередньо, без інших резервуарів. >
  • Фітомодулі — це полотна або певної форми панелі із субстрату, в який висівається насіння. Здебільшого застосовуються як стінові панелі, найрідше — як перегородки. Створюють ефект суцільного зеленого покриття.
вертикальное озеленение

Тип квартирного саду призначає його застосовність, трудність догляду за ним та ціну пристрою такого елемента.
Завдання розглянутого інтер’єрного рішення — виконати почуття близькості природи, додати акценти і насиченість зовнішньому вигляду приміщення.

Для подібних цілей можна пристосувати різні види рослин:

  • Живі, в тому числі овочі або ароматні трави;
  • Стабілізовані — колись живі, але насичені гліцерином або іншою речовиною;
  • Сухоцвіти, які для зміцнення фіксують особливими складами (лак, віск);
  • Штучні з матеріалів, зроблених людиною (найбільш поширені — тканина, пластик) — практично не вимагають догляду.
вертикальное озеленение

Вертикальне озеленення Київ: На що звертати увагу при створенні

При конструюванні подібного ансамблю потрібно зважати відносно багато чинників. Головне правило стосується місцерозташування рослинної конструкції. Місце не повинно бути занадто або недостатньо освітлено, вважається, що воно виробляє рух повітря та потрібний рівень вологості, а також відповідає художнім вимогам того, хто буде знаходитися поруч з рослинним ансамблем. Чим краще здійснюється це правило, тим бюджетним буде купівля та монтаж оснащення для догляду за дендрарієм.< br />Ще одна правило — вірно підібрана рослинність.

вертикальное озеленение

Далеко не все рослини можуть застосовуватись для побутового вирощування, підбирати слід ті, які не викличуть алергію, естетично виглядають, співіснують друг з одним, мають міцні і негабаритними корінцями. Чим невибагливий саджанець, тим легше буде вписати його в загальну картину і гарантувати йому необхідну увагу.
При створенні високого саду потрібно подумати і про пристосування життєзабезпечення для трав, квітів і чагарників: можливо полегшити або автоматизувати освітлення, добрива, полив, утворення мікроклімату, вентиляцію.

вертикальное озеленение

Інсталяція додаткового обладнання збільшить вартість композиції, але позбавить від потреби щоденного спостереження. При такому варіанті догляд полягатиме в перевірці та удосконаленні стану пристроїв та конструкцій, що забирає менше часу порівняно з щоденним поливом або корекцією кількості світла.

Вертикальне озеленення — чудовий спосіб зробити акцент в інтер’єрі, оновити його. Цей метод дизайну не вимагає великих фізичних витрат, приносить користь та дарує естетичну задоволення, і в цьому причина популярності такого виду пожвавлення інтер’єру сьогодні.

вертикальное озеленение

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *