22 мая 2023

Вертикальне озеленення на кухні: Перетворення міських просторів

Сучасні віяння у дизайні інтер’єрів зосереджені на використання екологічних матеріалів та живих рослин , що висловлює прагнення наблизитися до природи. У цьому контексті люди все частіше вдаються до квартирних міні-садів, а в умовах недоліку місця приходять до зелених стін.

Вертикальне озеленення офісу. Що ж все-таки це таке?

Вертикальне озеленення — це експлуатація різноманітних типів високих систем для культивування рослин.

вертикальное озеленение на кухне


Генеральні переваги такого озеленення — це мала займана зона (габарит скульптури, етажерки або панно в основному більше по вертикалі, підлога часто вільна), соковитий зовнішній вигляд і велика варіативність оформлення, шумоізолюючі властивості листової маси, регулювання мікроклімату в будинку.
Незважаючи на явні плюси зелених стін, воно має і свої мінуси: листя, коріння, відростки можуть шкодити стіновій обробці, провокувати розвиток грибка та цвілі, зменшувати інсоляцію кімнати або окремих поверхень, а окремі конструкції та саджанці дуже-таки недешеві.

вертикальное озеленение на кухне

Вертикальне озеленення приміщень. }

Основними різновидами вертикальних садів можна назвати:

  • Ампельні композиції, коли використовуються рослини, здатні витися вздовж напрямних стрижнів або ниток. Це плющі, в’юни та декоративні огірки.
  • Підвісні системи: полиці, кашпо. Вони експлуатуються не тільки для оформлення, але й для розділу приміщень та акцентування уваги на конкретних їх частинах.
  • Підлогові конструкції — починаючи стелажами і завершуючи статуями. Відмінність від домашніх клумб у більшій висоті та менших масштабах. Найчастіше горщики з квітами ставляться в шафи і ковані вироби, але бувають сади з кущами і травами, посадженими безпосередньо, без інших резервуарів. >
  • Фітомодулі — це полотнища або конкретної форми панелі із субстрату, в який висівається насіння. Майже завжди використовуються як настінні панелі, рідше — як перегородки. Створюють ефект суцільного зеленого покриття.
вертикальное озеленение

Вигляд домашнього саду визначає його пристосовуваність, трудність догляду за ним та вартість пристрою подібного елемента.
Мета розглянутого інтер’єрного рішення — сформувати відчуття близькості природи, додати акценти і свіжість зовнішньому вигляду кімнати.

Для даних цілей можна пристосувати різноманітні види рослин:

  • Живі, у тому числі овочі або ароматні трави;
  • Стабілізовані — колишні живі, але просочені гліцерином або іншою речовиною;
  • Сухоцвіти, які для зміцнення закріплюють спеціальними складами (лак, віск);
  • Штучні з матеріалів, створених людиною (досить поширені — тканина, пластик) — майже не вимагають догляду.
вертикальное озеленение на кухне

Вертикальне озеленення рослини: Що слід враховувати при замовленні вертикального озеленення

При створенні подібного ансамблю потрібно зважати довольно много чинників. Основне правило стосується місцерозташування рослинної конструкції. Місце не повинно бути занадто або недостатньо освітлено, вважається, що воно виконує циркуляцію повітря та необхідний рівень вологості, а також відповідає художнім вимогам того, хто буде знаходитися поруч з рослинним ансамблем. Чим краще виконується це правило, тим менш дорогим буде купівля та монтаж оснащення для догляду за дендрарієм.< br />Ще одна правило — вдало підібрана рослинність.

вертикальное озеленение

Далеко не все рослини підходять для домашнього вирощування, підбирати слід ті, які не викличуть алергію, естетично виглядають, уживаються друг з одним, мають міцні і негабаритними коріннями. Чим невибагливий саджанець, тим легше вийде вписати його в єдину картину і гарантувати йому достатню увагу.
При створенні високого саду необхідно подумати і про пристосування життєзабезпечення для трав, квітів і чагарників: можна полегшити або автоматизувати вентиляцію, освітлення, полив, добрива, формування мікроклімату.

вертикальное озеленение

Монтаж додаткового оснащення збільшить вартість композиції, але звільнить від необхідності повсякденного контролю. У такому разі догляд полягатиме в перевірці та покращенні стану пристроїв та конструкцій, що займе менше часу порівняно з повсякденним поливом або корекцією кількості світла.

Вертикальне озеленення — відмінний спосіб зробити акцент в інтер’єрі, освіжити його. Цей метод декорації не вимагає великих фізичних витрат, приносить користь та дарує естетичну насолоду, і в цьому секрет популярності цього виду пожвавлення інтер’єру зараз.

вертикальное озеленение

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *