22 мая 2023

Вертикальне озеленення приміщень: Переваги для здоров’я — вплив на зменшення стресу та підвищення настрою

Прогресивні тенденції у проектуванні інтер’єрів орієнтовані на застосування екологічних матеріалів та живих рослин , що висловлює бажання наблизитися до природи. У цьому плані люди тепер частіше вдаються до квартирних міні-садів, а в умовах нестачі місця приходять до зелених стін.

Вертикальне озеленення рослини. Плюси та мінуси?

Вертикальне озеленення — це застосування різних типів високих споруд для культивування рослин.

вертикальное озеленение


Головні плюси даного озеленення — це мала займана зона (величина скульптури, етажерки або панно як правило більше по вертикалі, підлога часто вільна), соковитий зовнішній вигляд і широка варіативність оформлення, шумоізолюючі параметри листової маси, регулювання мікроклімату в приміщенні.
Незважаючи на безперечні плюси фітостен, воно має і свої мінуси: листя, коріння, відростки можуть заподіяти шкоду стіновій обробці, натягнути за собою розвиток грибка та цвілі, зменшувати інсоляцію кімнати або окремих поверхень, а деякі конструкції та саджанці дуже дорогостоящі.

вертикальное озеленение

Вертикальне озеленення стін. Яким буває вертикальне озеленення?}

Головними різновидами вертикальних садів можна назвати:

  • Ампельні композиції, коли використовуються рослини, здатні витися вздовж напрямних стрижнів або ниток. Це плющі, в’юни та декоративні огірки.
  • Підвісні системи: полиці, кашпо. Вони застосовуються не тільки для дизайну, але й для розділу приміщень та акцентування уваги на конкретних їх частинах.
  • Підлогові конструкції — починаючи стелажами і завершуючи скульптурами. Відмінність від домашніх клумб у більшій висоті та менших масштабах. Найчастіше горщики з квітами ставляться в шафи і ковані вироби, але бувають сади з кущами і травами, посадженими безпосередньо, без інших резервуарів. >
  • Фітомодулі — це полотнища або конкретної форми панелі із субстрату, в який висівається насіння. Найчастіше експлуатуються як стінові панелі, рідше — як перегородки. Створюють ефект суцільного зеленого покриття.
вертикальное озеленение

Вигляд домашнього саду призначає його застосовність, трудність догляду за ним та ціну пристрою подібного елемента.
Головна мета розглянутого інтер’єрного рішення — виконати почуття близькості природи, додати акценти і свіжість зовнішньому вигляду кімнати.

Для ціх цілей можна пристосувати різні типи рослин:

  • Живі, у тому числі овочі або запашні трави;
  • Стабілізовані — колись живі, але насичені гліцерином або іншою речовиною;
  • Сухоцвіти, які для зміцнення закріплюють спеціальними складами (лак, віск);
  • Штучні з матеріалів, створених людиною (найбільш поширені — тканина, пластик) — майже що не вимагають обслуговування.
вертикальное озеленение

Вертикальне озеленення вартість: Як правильно вибрати рослинність

При формуванні такого ансамблю слід зважати множина чинників. Найважливіше правило стосується місцерозташування рослинної конструкції. Місце не повинно бути занадто або недостатньо освітлено, вважається, що воно здійснює рух повітря та потрібний рівень вологості, а також відповідає художнім вимогам того, хто буде знаходитися поруч з рослинним ансамблем. Чим краще здійснюється це правило, тим бюджетним буде купівля та установка оснащення для догляду за дендрарієм.< br />Ще одна правило — вірно обрана рослинність.

вертикальное озеленение

Далеко не все рослини можуть підійти для кімнатного вирощування, вибирати необхідно ті, які не викличуть алергію, естетично дивляться, співіснують друг з одним, мають міцні і невеликими корінцями. Чим невибагливий саджанець, тим легше буде вписати його в загальну картину і забезпечити йому необхідну увагу.
При створенні високого саду необхідно подумати і про пристрій життєзабезпечення для трав, квітів і чагарників: можливо механізувати або автоматизувати освітлення, полив, вентиляцію, утворення мікроклімату, добрива.

вертикальное озеленение

Розміщення допоміжного механізму збільшить вартість композиції, але звільнить від необхідності повсякденного спостереження. При такому варіанті догляд полягатиме в перевірці та покращенні стану приладів та механізмів, що займає менше часу порівняно з повсякденним поливом або корекцією кількості світла.

Вертикальне озеленення — відмінний спосіб зробити акцент в інтер’єрі, освіжити його. Цей метод прикраси не вимагає значних фізичних витрат, приносить користь та доставляє естетичну насолоду, і в цьому секрет популярності такого типу пожвавлення інтер’єру приміщень у наші дні.

вертикальное озеленение

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *