22 мая 2023

Вертикальне озеленення штучними рослинами: Вплив на психічне та фізичне здоров’я

Прогресивні напряму у створенні інтер’єрів направлені на застосування природних матеріалів та живих рослин , що висловлює бажання наблизитися до природи. У цьому контексті люди все частіше приходять до домашніх міні-садів, а в ситуаціях нестачі вільного місця приходять до зелених стін.

Вертикальне озеленення квартири. Переваги та недоліки?

Вертикальне озеленення — це експлуатація різних типів вертикальних споруд для культивування рослин.

вертикальное озеленение квартиры


Ключові плюси подібного озеленення — це незначна займана площа (величина скульптури, етажерки або панно в основному більше по вертикалі, підлога часто вільна), яскравий зовнішній вигляд і широка варіативність оформлення, шумоізолюючі якості листової маси, регуляція мікроклімату в будівлі.
Незважаючи на очевидні плюси зелених стін, воно має і свої недоліки: листя, коріння, відростки можуть заподіяти шкоду стіновій обробці, спричиняти розвиток грибка та цвілі, зменшувати інсоляцію кімнати або окремих площин, а деякі конструкції та саджанці досить дорогі.

вертикальное озеленение купить

Вертикальне озеленення компанії. }

Головними типами прямих садів можна назвати:

  • Ампельні композиції, коли використовуються рослини, які здатні витися вздовж напрямних стрижнів або ниток. Це плющі, в’юни та декоративні огірки.
  • Підвісні системи: полиці, кашпо. Вони експлуатуються не тільки для декорування, але й для розділу кімнат та акцентування уваги на певних їх частинах.
  • Підлогові конструкції — починаючи стелажами і завершуючи статуями. Відмінність від кімнатних квітників у більшій висоті та менших розмірах. Найчастіше горщики з квітами ставляться в шафи і ковані вироби, але бувають сади з кущами і травами, посадженими безпосередньо, без інших резервуарів. >
  • Фітомодулі — це полотна або певної форми панелі із субстрату, в який висівається насіння. Здебільшого експлуатуються як настінні панелі, рідше — як перегородки. Створюють ефект суцільного зеленого покриття.
вертикальное озеленение квартиры

Тип квартирного саду визначає його пристосовуваність, складність догляду за ним та ціну пристрою такого елемента.
Завдання розглянутого інтер’єрного рішення — створити відчуття близькості природи, додати акценти і насиченість зовнішньому вигляду приміщення.

Для ціх цілей можна пристосувати різні типи рослин:

  • Живі, в тому числі овочі або ароматні трави;
  • Стабілізовані — колись живі, але насичені гліцерином або іншою речовиною;
  • Сухоцвіти, які для зміцнення закріплюють спеціальними складами (лак, віск);
  • Ненатуральні з матеріалів, зроблених людиною (найбільш поширені — тканина, пластик) — майже не вимагають обслуговування.
вертикальное озеленение

Вертикальне озеленення купити: Базові правила вибору

При проектуванні такого ансамблю потрібно брати до уваги множина чинників. Основне правило стосується місцерозташування рослинної конструкції. Місце не повинно бути занадто або недостатньо освітлено, вважається, що воно виконує рух повітря та необхідний рівень вологості, і звичайно відповідає художнім вимогам того, хто буде знаходитися поруч з рослинним ансамблем. Чим краще здійснюється це правило, тим менш дорогим буде придбання та монтаж комлектуючих для догляду за дендрарієм.< br />Ще одна вимога — правильно обрана рослинність.

вертикальное озеленение

Небагато рослини підходять для домашнього вирощування, відбирати потрібно ті, які не викличуть алергічних реакцій, естетично виглядають, уживаються разом, мають міцні і невеликими коріннями. Чим невибагливий саджанець, тим легше буде вписати його в єдину картину і надати йому необхідну увагу.
При створенні вертикального саду необхідно подумати і про пристосування життєзабезпечення для трав, квітів і чагарників: можна механізувати або автоматизувати полив, добрива, вентиляцію, утворення мікроклімату, освітлення.

вертикальное озеленение квартиры

Установка допоміжного оснащення підвищить вартість композиції, але позбавить від потреби повсякденного контролювання. У такому разі догляд полягатиме в перевірці та покращенні стану приладів та механізмів, що займе менше часу порівняно з щоденним поливом або корекцією кількості світла.

Вертикальне озеленення — чудовий спосіб зробити акцент в інтер’єрі, освіжити його. Цей метод дизайну не вимагає значних фізичних витрат, приносить користь та доставляє естетичну задоволення, і в цьому причина популярності такого типу пожвавлення інтер’єру у наші дні.

вертикальное озеленение купить

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *