22 мая 2023

Вертикальне озеленення стін: Як перевтілити дім у зелений куточок

Сучасні віяння у дизайні інтер’єрів направлені на застосування екологічних матеріалів та живих рослин , що висловлює прагнення наблизитися до природи. У цьому плані люди все частіше приходять до домашніх міні-садів, а в умовах недоліку місця звертаються до вертикального озеленення.

Вертикальне озеленення вартість. Що це таке?

Вертикальне озеленення — це грамотне використання різних типів вертикальних систем для культивування рослин.

вертикальное озеленение


Важливі переваги даного озеленення — це невелика займана площа (величина скульптури, етажерки або картина майже завжди більше по вертикалі, підлога часто вільна), соковитий зовнішній вигляд і широка варіативність дизайну, шумоізолюючі властивості листової маси, регулювання мікроклімату в приміщенні.
Незважаючи на видимі плюси зелених стін, воно має і свої мінуси: листя, коріння, відростки можуть стіновій обробці, натягнути за собою розвиток грибка та цвілі, зменшувати інсоляцію кімнати або окремих площин, а деякі конструкції та саджанці досить дорогі.

вертикальное озеленение

Вертикальне озеленення Україна. Розмаїтість рослин для вертикального озеленення: Поради та рекомендації}

Основними типами вертикальних садів можна назвати:

  • Ампельні композиції, коли використовуються рослини, здатні витися вздовж напрямних стрижнів або ниток. Це плющі, в’юни та декоративні огірки.
  • Підвісні системи: полиці, кашпо. Вони знайшли застосування не тільки для декорування, але й для розділу кімнат та акцентування уваги на конкретних їх частинах.
  • Підлогові конструкції — починаючи стелажами і завершуючи скульптурами. Відмінність від домашніх клумб у більшій висоті та менших масштабах. Найчастіше горщики з квітами ставляться в шафи і ковані вироби, але бувають сади з кущами і травами, посадженими безпосередньо, без інших резервуарів. >
  • Фітомодулі — це полотнища або певної форми панелі із субстрату, в який висівається насіння. Досить часто експлуатуються як настінні панелі, рідше — як перегородки. Створюють ефект суцільного зеленого покриття.
вертикальное озеленение

Тип домашнього саду встановлює його пристосовуваність, складність догляду за ним та ціну пристрою такого елемента.
Головна мета розглянутого інтер’єрного рішення — створити відчуття близькості природи, додати акценти і насиченість зовнішньому вигляду приміщення.

Для подібних цілей можна пристосувати різні типи рослин:

  • Живі, у тому числі овочі або запашні трави;
  • Стабілізовані — колишні живі, але просочені гліцерином або іншою речовиною;
  • Сухоцвіти, які для зміцнення закріплюють особливими складами (лак, віск);
  • Ненатуральні з матеріалів, зроблених людиною (досить поширені — тканина, пластик) — майже не вимагають обслуговування.
вертикальное озеленение

Вертикальне озеленення Харків: Як правильно підібрати місце для установки

При формуванні такого ансамблю потрібно зважати досить чинників. Основне правило стосується місцерозташування рослинної конструкції. Місце не повинно бути надмірно або недостатньо освітлено, вважається, що воно виробляє циркуляцію повітря та потрібний рівень вологості, а також відповідає художнім вимогам того, хто буде знаходитися поруч з рослинним ансамблем. Чим краще виконується це правило, тим дешевшим буде купівля та установка оснащення для догляду за дендрарієм.< br />Ще одна правило — коректно обрана рослинність.

вертикальное озеленение

Небагато рослини підходять для домашнього вирощування, відбирати варте тільки ті, які не викличуть алергічних реакцій, красиво дивляться, уживаються друг з одним, мають міцні і негабаритними коріннями. Чим невибагливий саджанець, тим простіше буде вписати його в єдину картину і забезпечити йому достатню увагу.
При оформленні вертикального саду стоїть подумати і про апарат життєзабезпечення для трав, квітів і чагарників: можна полегшити або автоматизувати добрива, освітлення, формування мікроклімату, вентиляцію, полив.

вертикальное озеленение

Монтування допоміжного механізму збільшить вартість композиції, але позбавить від потреби повсякденного контролю. При такому варіанті догляд полягатиме в контролі та удосконаленні стану приладів та конструкцій, що забирає менше часу порівняно з повсякденним поливом або корекцією кількості світла.

Вертикальне озеленення — добрий спосіб зробити акцент в інтер’єрі, освіжити його. Цей метод дизайну не вимагає великих фізичних витрат, приносить користь та доставляє естетичну задоволення, і в цьому секрет популярності такого виду пожвавлення інтер’єру у наші дні.

вертикальное озеленение

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *