22 мая 2023

Вертикальне озеленення в офісі: Реорганізація міських просторів

Нові напряму у дизайні інтер’єрів зосереджені на застосування природних матеріалів та живих рослин , що висловлює бажання наблизитися до природи. У цьому плані люди все частіше приходять до домашніх міні-садів, а в умовах нестачі вільного місця звертаються до фітостенів.

Вертикальне озеленення будинку. Недоліки та переваги?

Вертикальне озеленення — це експлуатація різноманітних типів вертикальних конструкцій для культивування рослин.

вертикальное озеленение


Важливі переваги даного озеленення — це незначна займана зона (габарит скульптури, етажерки або панно майже завжди більше по вертикалі, підлога часто вільна), яскравий зовнішній вигляд і широка варіативність дизайну, шумоізолюючі властивості листової маси, регулювання мікроклімату в будівлі.
Незважаючи на прямі плюси вертикального озеленення, воно має і свої мінуси: листя, коріння, відростки можуть стіновій обробці, провокувати розвиток грибка та цвілі, зменшувати інсоляцію кімнати або окремих площин, а деякі конструкції та саджанці досить дорогостоящі.

вертикальное озеленение

Вертикальне озеленення інтер’єру. Яким буває вертикальне озеленення?}

Головними видами вертикальних садів можна назвати:

  • Ампельні композиції, коли застосовуються рослини, які здатні витися вздовж напрямних стрижнів або ниток. Це плющі, в’юни та декоративні огірки.
  • Підвісні системи: полиці, кашпо. Вони застосовуються не тільки для декорування, але й для зонування приміщень та акцентування уваги на певних їх частинах.
  • Підлогові конструкції — починаючи стелажами і закінчуючи скульптурами. Відмінність від кімнатних клумб у більшій висоті та менших розмірах. Найчастіше горщики з квітами ставляться в шафи і ковані вироби, але бувають сади з кущами і травами, посадженими безпосередньо, без інших резервуарів. >
  • Фітомодулі — це полотнища або конкретної форми панелі із субстрату, в який висівається насіння. Досить часто використовуються як стінові панелі, найрідше — як перегородки. Створюють ефект суцільного зеленого покриття.
вертикальное озеленение

Тип домашнього саду встановлює його застосовність, трудність догляду за ним та вартість пристрою подібного елемента.
Головна мета розглянутого інтер’єрного рішення — сформувати відчуття близькості природи, додати акценти і яскравість зовнішньому вигляду приміщення.

Для даних цілей можна пристосувати різні типи рослин:

  • Живі, у тому числі овочі або ароматні трави;
  • Стабілізовані — колишні живі, але просочені гліцерином або іншою речовиною;
  • Сухоцвіти, які для зміцнення закріплюють особливими складами (лак, віск);
  • Штучні з матеріалів, зроблених людиною (найбільш поширені — тканина, пластик) — майже що не вимагають догляду.
вертикальное озеленение

Вертикальне озеленення штучне: Що слід враховувати при придбанні вертикального озеленення

При проектуванні подібного ансамблю треба зважати огромное кількість чинників. Головне правило стосується розміщення рослинної конструкції. Місце не повинно бути надмірно або недостатньо освітлено, вважається, що воно виробляє циркуляцію повітря та потрібний рівень вологості, і звичайно відповідає художнім вимогам того, хто буде знаходитися поруч з рослинним ансамблем. Чим краще здійснюється це правило, тим менш дорогим буде купівля та монтаж обладнання для догляду за дендрарієм.< br />Ще одна вимога — вдало обрана рослинність.

вертикальное озеленение

Небагато рослини можуть підійти для домашнього вирощування, підбирати потрібно ті, які не викличуть алергію, вишукано дивляться, співіснують друг з одним, мають сильні і негабаритними коріннями. Чим невибагливий саджанець, тим легше вийде вписати його в єдину картину і забезпечити йому достатню увагу.
При оформленні високого саду слід замислитися і про апарат життєзабезпечення для трав, квітів і чагарників: можливо механізувати або автоматизувати полив, вентиляцію, освітлення, утворення мікроклімату, добрива.

вертикальное озеленение

Установка допоміжного обладнання збільшить вартість композиції, але звільнить від необхідності повсякденного контролю. При такому варіанті догляд полягатиме в перевірці та удосконаленні стану приладів та механізмів, що забирає менше часу порівняно з повсякденним поливом або корекцією кількості світла.

Вертикальне озеленення — блискучий спосіб зробити акцент в інтер’єрі, оновити його. Цей метод прикраси не вимагає великих фізичних витрат, приносить користь та доставляє естетичну задоволення, і в цьому причина популярності такого типу пожвавлення інтер’єру приміщень у наш час.

вертикальное озеленение

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *